CA30CAF16PAM1
DigiKeys produktnummer
1864-1038-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CA30CAF16PAM1
Beskrivning
SENSOR PROX CAPACITIVE 16MM CYL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapacitiv Närhetssensor 0,630" (16mm) IP67, IP68, IP69k, NEMA 1,2 Cylinder, gängad - M30
EDA-/CAD-modeller
CA30CAF16PAM1 Modeller
Spänning - källa
10V-40V
Termineringstyp
Kontakt
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Ingångsskydd
IP67, IP68, IP69k, NEMA 1,2
Avkänningsavstånd
0,630" (16mm)
Utgångstyp
PNP-NC/NO, 4 ledare
Svarsfrekvens
50 Hz