CA30CAF16BPM1IO
DigiKeys produktnummer
1864-CA30CAF16BPM1IO-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CA30CAF16BPM1IO
Beskrivning
CAP PROX M30 IO-LINK PLUG
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapacitiv Närhetssensor 0,630" (16mm) IP67, IP68, IP69K Cylinder, gängad - M30
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CA30CAF16BPM1IO Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Material - stomme
Polybutylentereftalat (PBT)
Serie
Spänning - källa
10V-40V
Förpackning
Box
Termineringstyp
Kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-85°C (TA)
Sensortyp
Kapacitiv
Ingångsskydd
IP67, IP68, IP69K
Avkänningsavstånd
0,630" (16mm)
Indikator
LED
Utgångstyp
NPN/PNP-NC/NO, 4 ledare
Inkapsling/låda
Cylinder, gängad - M30
Svarsfrekvens
50 Hz