CA18CLC12BPM1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Carlo Gavazzi Inc.
I lager: 2
Datablad
Kapacitiv Närhetssensor 0,472" (12mm) IP68 Cylinder, gängad - M18
Carlo Gavazzi CA18 and CA30 DC Sensors | Digi-Key Daily
CA18CLC12BPM1
DigiKeys produktnummer
1864-1034-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CA18CLC12BPM1
Beskrivning
SENSOR PROX CAP 12MM IP68 CYLIND
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
CA18CLC12BPM1 Modeller
Material - stomme
Plast
Serie
Spänning - källa
10V-40V
Termineringstyp
Kontakt
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-20°C-85°C
Ingångsskydd
IP68
Avkänningsavstånd
0,472" (12mm)
Utgångstyp
NPN/PNP-NC/NO, 3-Wire
Svarsfrekvens
15 Hz