CA18CLC12BP
DigiKeys produktnummer
1864-1507-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CA18CLC12BP
Beskrivning
SENSOR PROX CAP 12MM IP68 CYLIND
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapacitiv Närhetssensor 0,472" (12mm) IP68 Cylinder, gängad - M18
EDA-/CAD-modeller
CA18CLC12BP Modeller
Material - stomme
Plast
Serie
Spänning - källa
10V-40V
Termineringstyp
Kabelledningar
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-20°C-85°C
Ingångsskydd
IP68
Avkänningsavstånd
0,472" (12mm)
Utgångstyp
NPN/PNP-NC/NO, 3-Wire
Svarsfrekvens
15 Hz