HR11D1A51BW1-11-UGRX1
HR-Series Halo Illuminated Sealed Rocker Switch
HR11D1A51BW1-11-UGRX1
DigiKeys produktnummer
432-1339-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HR11D1A51BW1-11-UGRX1
Beskrivning
SWITCH ROCKER SPST 20A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Vippomkopplare SPST 20A (DC) Panelmontering, snäppfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HR11D1A51BW1-11-UGRX1 Modeller
Kategori
Färg - styrdon/lock
Svart
Tillv.
Styrdonsmärke
Vindrutetorkare - standby, vertikal
Serie
Belysningstyp, färg
LED, blå/vit
Förpackning
Box
Belysningsspänning (nominell)
12VDC
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Ingångsskydd
IP68 - dammtät, vattentät
Krets
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 36,83mm x 21,08mm
Brytarfunktion
Arbetstemperatur
-40°C-85°C