RM10F7150CT
DigiKeys produktnummer
4713-RM10F7150CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-RM10F7150CT-ND - Remsbit (CT)
4713-RM10F7150CTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RM10F7150CT
Beskrivning
RES0805 1% 715 OHM
Detaljerad beskrivning
715 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tjock film
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)