GMT10CG0R5B50NT4
DigiKeys produktnummer
4713-GMT10CG0R5B50NT4TR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMT10CG0R5B50NT4CT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMT10CG0R5B50NT4DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMT10CG0R5B50NT4
Beskrivning
CAP0603 COG .5PF .1PF 50V AEC
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.5 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)