GMT04X7R332K50NT10
DigiKeys produktnummer
4713-GMT04X7R332K50NT10TR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMT04X7R332K50NT10CT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMT04X7R332K50NT10DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMT04X7R332K50NT10
Beskrivning
CAP0402 X7R 3300PF 10% 50V AEC
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3300 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)