GMC32X7R474J25NT
DigiKeys produktnummer
4713-GMC32X7R474J25NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC32X7R474J25NTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC32X7R474J25NTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC32X7R474J25NT
Beskrivning
CAP1210 X7R .47UF 5% 25V
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±5% 25V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,043" (1,10mm)