GMC31Y5V106Z16NT
DigiKeys produktnummer
4713-GMC31Y5V106Z16NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC31Y5V106Z16NTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC31Y5V106Z16NTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC31Y5V106Z16NT
Beskrivning
CAP1206 Y5V 10UF Z-TOL 16V
Detaljerad beskrivning
10 µF -20%, +80% 16V Keramiska kondensatorer Y5V (F) 1206 (metrisk 3216)
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
-20%, +80%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)