GMC21Y5V475Z16NT
DigiKeys produktnummer
4713-GMC21Y5V475Z16NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC21Y5V475Z16NTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC21Y5V475Z16NTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC21Y5V475Z16NT
Beskrivning
CAP0805 Y5V 4.7UF Z-TOL 16V
Detaljerad beskrivning
4.7 µF -20%, +80% 16V Keramiska kondensatorer Y5V (F) 0805 (metrisk 2012)
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
-20%, +80%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)