GMC21X5R335K6R3NT
DigiKeys produktnummer
4713-GMC21X5R335K6R3NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC21X5R335K6R3NTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC21X5R335K6R3NTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC21X5R335K6R3NT
Beskrivning
CAP0805 X5R 3.3UF 10% 6.3V
Detaljerad beskrivning
3.3 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)