GMC10X7R183J50NT
DigiKeys produktnummer
4713-GMC10X7R183J50NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC10X7R183J50NTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC10X7R183J50NTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC10X7R183J50NT
Beskrivning
CAP0603 X7R .018UF 5% 50V
Detaljerad beskrivning
0.018 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)