GMC10X7R183J50NT | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | GMC10X7R183J50NT |
Beskrivning | CAP0603 X7R .018UF 5% 50V |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.018 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Tolerans ±5% | Tjocklek (max) 0,035" (0,90mm) |