GMC10X5R474K25NT
DigiKeys produktnummer
4713-GMC10X5R474K25NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC10X5R474K25NTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC10X5R474K25NTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC10X5R474K25NT
Beskrivning
CAP0603 X5R .47UF 10% 25V
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)