GMC10X5R334K16NT
DigiKeys produktnummer
4713-GMC10X5R334K16NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC10X5R334K16NTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC10X5R334K16NTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC10X5R334K16NT
Beskrivning
CAP0603 X5R .33UF 10% 16V
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.33 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)