GMC10CG2R7B50NTG | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | GMC10CG2R7B50NTG |
Beskrivning | CAP0603 COG 2.7PF .1PF 50V |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 2.7 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Tolerans ±0,1pF | Tjocklek (max) 0,035" (0,90mm) |