GMC04X7R153J16NT
DigiKeys produktnummer
4713-GMC04X7R153J16NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC04X7R153J16NTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC04X7R153J16NTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC04X7R153J16NT
Beskrivning
CAP0402 X7R .015UF 5% 16V
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±5% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)