GMC04CG6R8B25NT
DigiKeys produktnummer
4713-GMC04CG6R8B25NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC04CG6R8B25NTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC04CG6R8B25NTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC04CG6R8B25NT
Beskrivning
CAP0402 COG 6.8PF .1PF 25V
Detaljerad beskrivning
6.8 pF ±0,1pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
General Purpose
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)