GMC02X5R474K6R3NT
DigiKeys produktnummer
4713-GMC02X5R474K6R3NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC02X5R474K6R3NTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC02X5R474K6R3NTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC02X5R474K6R3NT
Beskrivning
CAP0201 X5R .47UF 10% 6.3V
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)