GMC02X5R103K25NT
DigiKeys produktnummer
4713-GMC02X5R103K25NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4713-GMC02X5R103K25NTCT-ND - Remsbit (CT)
4713-GMC02X5R103K25NTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMC02X5R103K25NT
Beskrivning
CAP0201 X5R .01UF 10% 25V
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)