GMC02CG180G50NT | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | GMC02CG180G50NT |
Beskrivning | CAP0201 COG 18PF 2% 50V |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 18 pF ±2% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0201 (metrisk 0603) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm) |
Tolerans ±2% | Tjocklek (max) 0,013" (0,33mm) |