PTS820J15MSMTR LFS
DigiKeys produktnummer
CKN10506TR-ND - Remsa och spole (TR)
CKN10506CT-ND - Remsbit (CT)
CKN10506DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTS820J15MSMTR LFS
Beskrivning
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Taktila brytare SPST-NO Reglerat från ovan Ytmontering
EDA-/CAD-modeller
PTS820J15MSMTR LFS Modeller
Kategori
Styrdonets höjd från kretskort, vertikalt
1,50mm
Tillv.
Styrdonsorientering
Reglerat från ovan
Serie
Termineringstyp
J ledare
Kontur
3,90mm x 2,90mm
Operativ styrka
160gf
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktklassning @ spänning
0,05A vid 12VDC
Brytarrörelse
0,20mm