PTS647SM38SMTR2 LFS
DigiKeys produktnummer
108-PTS647SM38SMTR2LFSTR-ND - Remsa och spole (TR)
108-PTS647SM38SMTR2LFSCT-ND - Remsbit (CT)
108-PTS647SM38SMTR2LFSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTS647SM38SMTR2 LFS
Beskrivning
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Taktila brytare SPST-NO Reglerat från ovan Ytmontering
EDA-/CAD-modeller
PTS647SM38SMTR2 LFS Modeller
Kategori
Styrdonsorientering
Reglerat från ovan
Tillv.
Termineringstyp
Måsvinge
Serie
Kontur
4,50mm x 4,50mm
Operativ styrka
180gf
Krets
SPST-NO
Ingångsskydd
IP40
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktklassning @ spänning
0,05A vid 12VDC
Brytarrörelse
0,25mm
Styrdonstyp
Standard
Mekanisk livslängd
100 000 cykler
Monteringstyp
Basproduktens nummer
Styrdonets höjd från kretskort, vertikalt
3,80mm