PTS525SK08SMTR-2 LFS
DigiKeys produktnummer
CKN10229TR-ND - Remsa och spole (TR)
CKN10229CT-ND - Remsbit (CT)
CKN10229DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTS525SK08SMTR-2 LFS
Beskrivning
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Taktila brytare SPST-NO Reglerat från ovan Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTS525SK08SMTR-2 LFS Modeller
Kategori
Styrdonsorientering
Reglerat från ovan
Tillv.
Termineringstyp
Måsvinge
Serie
Kontur
5,25mm x 5,25mm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Belysning
Icke-belyst
Artikelstatus
Aktiv
Operativ styrka
260gf
Krets
SPST-NO
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Brytarfunktion
Av-Mom
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6
Kontaktklassning @ spänning
0,02A vid 15VDC
Brytarrörelse
0,25mm
Styrdonstyp
Infälld
Mekanisk livslängd
200 000 cykler
Monteringstyp
Basproduktens nummer
Styrdonets höjd från kretskort, vertikalt
0,80mm