PX0783/15/63
DigiKeys produktnummer
708-2657-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PX0783/15/63
Beskrivning
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PNL QC
Detaljerad beskrivning
Kraftmatningskontakter Uttag (honuttag) IEC 320-2-2/F Panelmontering, snäppfäste
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Terminering
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Med slutare
Kontaktdonsutförande
IEC 320-2-2/F
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 32,26mm x 24,77mm
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Paneltjocklek
0,059" (1,50mm)
Strömklassning - Apparatingång
10A
Spänningsklassning - Apparatingång
250VAC