PX0695/10/63 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Bulgin
I lager: 672
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Bulgin
I lager: 76
Datablad
I lager: 164
Assmann WSW Components
I lager: 0
Kraftmatningskontakter Uttag (honuttag) IEC 320-2-2/F Panelmontering, snäppfäste
PX0695/10/63
PX0695/10/63
Bulgin IEC Connectors Available at Digi-Key
PX0695/10/63
DigiKeys produktnummer
708-2640-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PX0695/10/63
Beskrivning
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PNL QC
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PX0695/10/63 Modeller
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Terminering
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 32,26mm x 24,77mm
Kontaktdonsutförande
IEC 320-2-2/F
Paneltjocklek
0,039" (1,00mm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Strömklassning - Apparatingång
10A
Godkännande myndighet
CSA, ENEC, UL, VDE
Spänningsklassning - Apparatingång
250VAC