PX0675/63
PX0675/63
Bulgin IEC Connectors Available at Digi-Key
PX0675/63
DigiKeys produktnummer
708-1350-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PX0675/63
Beskrivning
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PNL QC
Detaljerad beskrivning
Kraftmatningskontakter Uttag (honuttag) IEC 320-2-2/F Panelmontering, fläns
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PX0675/63 Modeller
Kategori
Antal positioner
3
Monteringstyp
Panelmontering, fläns
Terminering
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Kontaktdonsutförande
IEC 320-2-2/F
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 32,26mm x 24,77mm
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Strömklassning - Apparatingång
10A
Godkännande myndighet
CSA, ENEC, UL, VDE
Spänningsklassning - Apparatingång
250VAC