PX0580/48
PX0580/48
Bulgin IEC Connectors Available at Digi-Key
PX0580/48
DigiKeys produktnummer
708-2630-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PX0580/48
Beskrivning
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Detaljerad beskrivning
Kraftmatningskontakter Kontakt, hanblad IEC 320-C14 Panelmontering, fläns
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PX0580/48 Modeller
Monteringstyp
Panelmontering, fläns
Terminering
Snabbkontakt - 0,189" (4,8mm)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Fram eller baksidesmontering
Kontaktdonsutförande
IEC 320-C14
Panelutskärningsdimensioner
Variabel storlek
Kontaktdonstyp
Kontakt, hanblad
Strömklassning - Apparatingång
10A
Godkännande myndighet
CSA, ENEC, UL, VDE
Spänningsklassning - Apparatingång
250VAC