PX0575/20/63 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Bulgin
I lager: 200
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Bulgin
I lager: 322
Datablad
I lager: 134
Qualtek
I lager: 8 804
Qualtek
I lager: 11 906
Kraftmatningskontakter Kontakt, hanblad IEC 320-C14 Panelmontering, snäppfäste
Bulgin IEC Connectors Available at Digi-Key
PX0575/20/63
DigiKeys produktnummer
708-2624-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PX0575/20/63
Beskrivning
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Kategori
Filtertyp
Ofiltrerad - kommersiell
Tillverkare
Inrymmer en säkring
Nej
Serie
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Terminering
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Artikelstatus
Aktiv
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 27,40mm x 19,80mm
Kontaktdonsutförande
IEC 320-C14
Paneltjocklek
0,079" (2,00mm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, hanblad
Brandklassning av material
UL94 V-0
Strömklassning - Apparatingång
10A
Godkännande myndighet
CCC, CSA, ENEC, UL, VDE
Spänningsklassning - Apparatingång
250VAC