PX0413/10P/PC
DigiKeys produktnummer
708-1077-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PX0413/10P/PC
Beskrivning
CONN RCPT MALE 10POS GOLD SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 (ström) Positioner rund kontakt Uttag (hanstift) Lödmetall
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PX0413/10P/PC Modeller
Kategori
Skalmaterial
Polyamid (PA), nylon
Tillv.
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Serie
Färg
Svart
Förpackning
Bulk
Ingångsskydd
IP68/IP69K - dammtät, vattenbeständig, vattentät
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonstyp
Egenskaper
UV-beständig
Antal positioner
10 (ström)
Skärmning
Monteringstyp
Panelmontering, genomgående hål
Strömklassning (Ampere)
1A
Monteringsfunktion
Mellanvägg - mutter framsida
Spänningsvärde
50VAC/DC
Terminering
Lödmetall
Arbetstemperatur
-40°C-80°C