PF0001/63
PF0001/63
Bulgin IEC Connectors Available at Digi-Key
PF0001/63
DigiKeys produktnummer
708-1329-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PF0001/63
Beskrivning
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kraftmatningskontakter Uttag, hane blad - modul IEC 320-C14 Panelmontering, fläns
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PF0001/63 Modeller
Kategori
Filtertyp
Ofiltrerad - kommersiell
Tillverkare
Bulgin
Inrymmer en säkring
Ja (säkring medföljer inte)
Serie
Monteringstyp
Panelmontering, fläns
Förpackning
Bulk
Terminering
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Artikelstatus
Aktiv
Säkringshållare, låda
Låda inkluderad
Kontaktdonsutförande
IEC 320-C14
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 27,30mm x 31,12mm
Kontaktdonstyp
Uttag, hane blad - modul
Brandklassning av material
UL94 V-0
Strömklassning - Apparatingång
10A
Godkännande myndighet
CSA, ENEC, UL, VDE
Spänningsklassning - Apparatingång
250VAC