HCPL-2612-500E
DigiKeys produktnummer
516-HCPL-2612-500ETR-ND - Remsa och spole (TR)
516-HCPL-2612-500ECT-ND - Remsbit (CT)
516-HCPL-2612-500EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCPL-2612-500E
Beskrivning
OPTOISO 3.75KV RECEIVER 8DIP GW
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Optoisolator Radmottagare 3750Vrms 1 kanalig 8-DIP Gull Wing-ben
Kategori
Stig/falltid (typ)
24ns, 10ns
Tillverkare
Broadcom Limited
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2.3 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - DC fram (If) (max)
60 mA
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Typ
Radmottagare
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - isolering
3750Vrms
Inkapsling/låda
8-SMD, måsvinge
Common Mode-undertryckning, transient (min)
3,5kV/µs
Leverantörens enhetsförpackning
8-DIP Gull Wing-ben
Ingångstyp
AC, DC
Godkännande myndighet
CSA, UR
Ström - utgång/kanal
50mA