BXDR-MP-96LW-U125A-01-A
DigiKeys produktnummer
976-BXDR-MP-96LW-U125A-01-A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BXDR-MP-96LW-U125A-01-A
Beskrivning
96W SINGLE CHANNEL DRIVER, 0-10V
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2,5A 20-50V Konstantström LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Kategori
Effekt (Watt)
96 W
Tillverkare
Bridgelux
Dimning
Analog
Förpackning
Box
Egenskaper
OTP, OVP, SCP
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
IP20
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-20°C-50°C
Typ
Konstantström
Effektivitet
86%
Topologi
AC/DC-omvandlare
Termineringstyp
Trådledare
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 9,52" x B 1,75" x H 1,19" (241,8 x 44,5 x 30,1mm)
Spänning - ingång (min)
108VAC
Godkännande myndighet
cUL, cULus, FCC, UL
Spänning - ingång (max)
382VAC
Standardnummer
UL 8750
Spänning - utspänning
20-50V
Monteringstyp
Chassimontering
Ström - utgång (max)
2,5A