ZV50K1206121NIR1
DigiKeys produktnummer
118-ZV50K1206121NIR1TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-ZV50K1206121NIR1CT-ND - Remsbit (CT)
118-ZV50K1206121NIR1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ZV50K1206121NIR1
Beskrivning
VARISTOR 82V 120A 1206
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
82 V 120 A Varistor 1 Kretsar Ytmontering, MLCV 1206 (metrisk 3216)
Kategori
Varistorspänning (max)
90.2 V
Tillverkare
Bourns Inc.
Ström - stötpuls
120 A
Serie
Energi
0,8J
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Antal kretsar
1
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
340 pF @ 1 kHz
Max AC-spänning
50 V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TA)
Max DC-spänning
65 V
Monteringstyp
Ytmontering, MLCV
Varistorspänning (min)
73.8 V
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Varistorspänning (typisk)
82 V