SSD-250A-C-T | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 118-SSD-250A-C-T-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SSD-250A-C-T |
Beskrivning | CURRENT SENSOR SWITCH 250A |
Tillverkarens standardleveranstid | 21 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Strömsensorer 250A 1 kanaler Strömbrytare Dubbelriktad |
Datablad | Datablad |
Kategori | Utgång CAN-buss |
Tillv. | Frekvens DC-5kHz |
Serie | Linjäritet ±0,1% |
Förpackning Påse | Precision ±0,1% |
Artikelstatus Aktiv | Spänning - källa 5V-60V |
För mätning DC | Ström - drift (max) 55mA |
Sensortyp | Arbetstemperatur -40°C-115°C |