SRU8043-100Y
DigiKeys produktnummer
SRU8043-100YTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRU8043-100YCT-ND - Remsbit (CT)
SRU8043-100YDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRU8043-100Y
Beskrivning
FIXED IND 10UH 3.5A 30 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 3.5 A 30mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRU8043-100Y Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
30mOhm
Serie
Q @ Frekv
27 vid 2,52MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
20MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,315" x B 0,315" (8,00 x 8,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,181" (4,60mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,7A