SRU8028-120Y
DigiKeys produktnummer
SRU8028-120Y-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRU8028-120Y
Beskrivning
FIXED IND 12UH 2.2A 76 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
12 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 2.2 A 76mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRU8028-120Y Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
76mOhm
Serie
Q @ Frekv
21 vid 2,52MHz
Frekvens - självresonant
30MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,315" x B 0,315" (8,00 x 8,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2A