SRU1063A-4R7Y
DigiKeys produktnummer
SRU1063A-4R7YTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRU1063A-4R7YCT-ND - Remsbit (CT)
SRU1063A-4R7YDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRU1063A-4R7Y
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 5.5A 14 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 5.5 A Max. 14mOhm 4-SMD
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 14mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
11 vid 7,96MHz
Serie
Frekvens - självresonant
30MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
4-SMD
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,394" x B 0,394" (10,00 x 10,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,268" (6,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
5,7A