SRU1028-1R0Y
DigiKeys produktnummer
118-SRU1028-1R0YTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRU1028-1R0YCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRU1028-1R0YDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRU1028-1R0Y
Beskrivning
FIXED IND 1UH 7A 4.9 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 7 A 4,9mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRU1028-1R0Y Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
4,9mOhm
Serie
Q @ Frekv
14 vid 7,96MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
100MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,394" x B 0,394" (10,00 x 10,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
8A