SRR6040A-1R0Y
DigiKeys produktnummer
SRR6040A-1R0YTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRR6040A-1R0YCT-ND - Remsbit (CT)
SRR6040A-1R0YDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRR6040A-1R0Y
Beskrivning
FIXED IND 1UH 5A 15 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Induktor 5 A Max. 15mOhm Icke standard, hörnanslutningar
EDA-/CAD-modeller
SRR6040A-1R0Y Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 15mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
10 kHz
Inkapsling/låda
Icke standard, hörnanslutningar
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,264" x B 0,264" (6,70 x 6,70mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
5,55A