SRR6028-150Y
DigiKeys produktnummer
118-SRR6028-150YTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRR6028-150YCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRR6028-150YDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRR6028-150Y
Beskrivning
FIXED IND 15UH 1.7A 78 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.7 A Max. 78mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRR6028-150Y Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 78mOhm
Serie
Q @ Frekv
9,5 vid 2,52MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
22MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,268" x B 0,268" (6,80 x 6,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
1,3A