SRR5028-4R2Y
DigiKeys produktnummer
SRR5028-4R2YTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRR5028-4R2YCT-ND - Remsbit (CT)
SRR5028-4R2YDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRR5028-4R2Y
Beskrivning
FIXED IND 4.2UH 2.5A 35 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.2 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 2.5 A Max. 35mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
SRR5028-4R2Y Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 35mOhm
Serie
Q @ Frekv
7 vid 7,96MHz
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
51MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,228" x B 0,228" (5,80 x 5,80mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,118" (3,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,2A