SRR1280-820M
DigiKeys produktnummer
SRR1280-820MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRR1280-820MCT-ND - Remsbit (CT)
SRR1280-820MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRR1280-820M
Beskrivning
FIXED IND 82UH 2.3A 130 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
82 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 2.3 A Max. 130mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
SRR1280-820M Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 130mOhm
Serie
Q @ Frekv
20 vid 796kHz
Frekvens - självresonant
5MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,492" x B 0,492" (12,50 x 12,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,2A