SRR1280-6R1Y | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SRR1280-6R1Y |
Beskrivning | FIXED IND 6.1UH 6.6A 18 MOHM SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 29 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 6.1 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 6.6 A Max. 18mOhm Icke standard |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | SRR1280-6R1Y Modeller |
Kategori | Skärmning Avskärmad |
Tillv. | Likströmsresistans (DCR) Max. 18mOhm |
Serie | Q @ Frekv 20 vid 7,96MHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Frekvens - självresonant 23MHz |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -40°C-125°C |
Typ Trumkärna, trådlindad | Induktansfrekvens - test 100 kHz |
Material - kärna | Monteringstyp Ytmontering |
Induktans | Inkapsling/låda Icke standard |
Tolerans ±30% | Storlek/dimension L 0,492" x B 0,492" (12,50 x 12,50mm) |
Strömklassning (Ampere) | Höjd - monterad (max) 0,315" (8,00mm) |
Ström - mättnadsström (Isat) 7,8A | Basproduktens nummer |