SRR1280-6R1Y
DigiKeys produktnummer
118-SRR1280-6R1YTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRR1280-6R1YCT-ND - Remsbit (CT)
118-SRR1280-6R1YDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRR1280-6R1Y
Beskrivning
FIXED IND 6.1UH 6.6A 18 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
6.1 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 6.6 A Max. 18mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
SRR1280-6R1Y Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 18mOhm
Serie
Q @ Frekv
20 vid 7,96MHz
Frekvens - självresonant
23MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,492" x B 0,492" (12,50 x 12,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
7,8A