SRR1240-121K
DigiKeys produktnummer
SRR1240-121KTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRR1240-121KCT-ND - Remsbit (CT)
SRR1240-121KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRR1240-121K
Beskrivning
FIXED IND 120UH 1.2A 370 MOHM
Detaljerad beskrivning
120 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.2 A Max. 370mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
SRR1240-121K Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 370mOhm
Serie
Q @ Frekv
12 vid 796kHz
Frekvens - självresonant
7,8MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,492" x B 0,492" (12,50 x 12,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,177" (4,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
1,15A