SRR1210A-270M
DigiKeys produktnummer
SRR1210A-270MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRR1210A-270MCT-ND - Remsbit (CT)
SRR1210A-270MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRR1210A-270M
Beskrivning
FIXED IND 27UH 5A 40 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27 µH Avskärmad Induktor 5 A Max. 40mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SRR1210A-270M Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 40mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
16 vid 2,52MHz
Serie
Frekvens - självresonant
6,5MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Material - kärna
Induktansfrekvens - test
1 kHz
Induktans
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±20%
Inkapsling/låda
Icke standard
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,472" x B 0,472" (12,00 x 12,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
4,2A
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)