SRR1050HA-150Y
DigiKeys produktnummer
118-SRR1050HA-150YTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SRR1050HA-150YCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRR1050HA-150Y
Beskrivning
FIXED IND 15UH 3.4A 47 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 3.4 A Max. 47mOhm Icke standard
Likströmsresistans (DCR)
Max. 47mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
14MHz
Remsbit (CT)
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,402" x B 0,394" (10,20 x 10,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,201" (5,10mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
3,6A