SRR0745A-100M
DigiKeys produktnummer
SRR0745A-100MTR-ND - Remsa och spole (TR)
SRR0745A-100MCT-ND - Remsbit (CT)
SRR0745A-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRR0745A-100M
Beskrivning
FIXED IND 10UH 2.1A 52 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Induktor 2.1 A Max. 52mOhm Icke standard
EDA-/CAD-modeller
SRR0745A-100M Modeller
Likströmsresistans (DCR)
Max. 52mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
1 kHz
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,287" (7,30 x 7,30mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,185" (4,70mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,5A